Az üzleti életben már teljesen hétköznapi kifejezésnek számít a vállalatirányítási rendszer, hiszen mindenki tudja miről van szó, valószínűleg nap, mint nap ilyen rendszerben is dolgozik. Azt viszont viszonylag kevesen tudják, honnan ered a kifejezés, hogyan változott a megítélése az évek során és minek köszönheti manapság rendkívüli népszerűségét. Ássunk a dolog mélyére, nézzük honnan indultak és milyen jövő vár az ERP rendszerekre!
A kezdetek
A vállalatirányítási rendszerek kialakulásának kezdete egészen az 1970-es évekig vezethető vissza. Kezdetben ezek a rendszerek kizárólag a számviteli munkák támogatására születtek, ám a 80-as, 90-es években az internet elterjedésével egy teljes átalakulásnak lehettünk szemtanúi.
A „kommunikációnak” köszönhetően létre jöttek a hierarchikus rendszerek és az együttműködő munkaállomások, melyek komplex hálózatba rendeződtek, így lényegében akadálymentesen áramolhatott az információ.
Hazai pályán
Hazánkban a vállalatirányítási rendszerek megjelenése a 90-es évek elejére datálható. A magyar pénzintézetek és pénzügyi vállalkozások ekkor érezték szükségét annak, hogy az eddigi ‘szigetrendszereket’ (számlavezetés, könyvelés) egy integrált rendszerbe kapcsolják össze, megteremtve ezzel a magyar vállalatirányítás fogalmát. Lényegében ezek az intézmények tekinthetők a magyar ERP használat úttörőinek.
ERP rendszerek manapság
A vállalatirányítási rendszerek a technológia fejlődésével és a digitális megoldások elterjedésével egyre fontosabb szerepet játszanak a nagyvállalatok életében. Egy jól megválasztott, megfelelő mértékben személyre szabott rendszer komoly segítséget jelenthet a mindennapok során, így mindenképpen érdemes megismerni a jelenlegi piaci helyzetet, trendeket, és megtalálni a céghez leginkább illeszkedő rendszert.
És miért legyen online a vállalatirányítási rendszere?
Kérdése maradt még az ERP rendszerekkel kapcsolatban? Nézze meg moduljainkat, ismerje meg funkciójukat és kérjen tőlünk egy ingyenes tájékoztatót OVIP vállalatirányítási rendszerünkről!
Vissza